Chiny od lat kupują złoto na potęgę

Chiny od lat kupują złoto na potęgęO złocie pisaliśmy już kilkukrotnie. Chyba nie trzeba zapewniać Was, że ten kruszec cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od bardzo dawna.

Po co ludzie kupują złoto?

Złoto ma wiele zastosowań, a jednym z nich jest oczywiście biżuteria. Ładne błyskotki to jednak nie wszystko, to zaledwie pewna część rynku. Obecnie złoto ma przede wszystkim znaczenie ekonomiczne, gdyż jego zastosowania są naprawdę bardzo szerokie.

Od kwestii związanych z elektroniką, takich jak choćby pozłacanie styków (w celu lepszego przewodnictwa), po katalizatory w samochodach.

Chiny chcą złota

Naszym dzisiejszym tematem są Chiny, a właściwie złoto, którego potrzebują. Zainteresowanie jest ogromne, zarówno pod kątem przemysłowym, jak i tym jubilerskim. Jedno ma z drugim wiele wspólnego, a mianowicie – chińska klasa średnia się bogaci.

Bogaty Chińczyk może pozwolić sobie kupić złotą obrączkę, ale może też zainwestować więcej w nowy sprzęt elektroniczny czy choćby w nowszy samochód z nowymi technologiami (katalizatory spalin zawierają dość spore ilości metali szlachetnych).

A zatem taki popyt, wymusza na chińskim rynku dużą podaż.

Rozwiązaniem okazuje się import. Chiny doścignęły już Indie – jednego z największych importerów złota. Wspólnie dokupili 120 ton złota w II kwartale 2013 roku: źródło.

Co to oznacza dla inwestorów na rynku złota?

To, że Chiny od lat kupują złoto na potęgę, przyczynia się do wzrostu cen akcji złota, ponieważ popyt, generuje podaż, inwestycje idą do przodu, a zatem rynek złota się rozwija. Jednak to, że Chiny wykupują złoto z Europy, jest także zagrożeniem.

Podczas, gdy to tam trafia szlachetny kruszec, my zostajemy ze złotem papierowym i elektronicznym, które dobrze wygląda na monitorach akcji metali szlachetnych.

Jednak to już są kwestie makroekonomiczne, na które poszczególni inwestorzy nie mają dużego wpływu.

Ta sytuacja pokazuje, że jeszcze przez długi czas złoto będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, że złoto spadnie.

Chcesz zainwestować w złoto?

Sam widzisz – Chiny od lat kupują złoto na potęgę, tak więc jego wzrost na giełdzie jest naturalny. Ty jako inwestor, także możesz się wzbogacić. Korzystając z gotowych programów inwestycyjnych, nie musisz mieć praktycznie żadnej wiedzy o inwestowaniu, gdyż wszystkim zajmą się Twoi doradcy.

Dodaj komentarz