USA nie zwrócą Niemcom złota?

USA nie zwrócą Niemcom złotaDoskonale zdajemy sobie sprawę, że złoto jest cennym kruszcem, zaś, jeśli chodzi o naprawdę znaczne jego ilości atmosfera staje się naprawdę gęsta. Wedle planów Bundesbanku, złoto, które w przeszłości należało do Niemców, miało zostać zwrócone.

Jednakże nadal zasoby te składowane są w skarbcu Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Jednakże jak wynika ze sprawy, w chwili, kiedy Niemcy zażądali wydania ich własności, zaistniały podejrzenia, że FED nie ma go już w swoim posiadaniu.

Zaskakujące informacje

W prywatnym Banku Centralnym USA, Niemcy składowali dotychczas niemalże połowę swojej rezerwy złota, jednakże w ostatnim czasie zwrócono się do władz Waszyngtonu, aby wydano kruszec. Jak donosi artykuł NBC, bank oświadczył, iż niemożliwa jest niemiecka wizyta w skarbcu, ponieważ nie istnieją adekwatne procedury bezpieczeństwa.

W tym momencie nie ma, więc możliwości, aby niemiecki naród mógł potwierdzić, że iż złoże faktycznie zdeponowane jest w tym miejscu. Do inspekcji Niemiec doszło, jednakże będąc na miejscu nie można było sprawdzić, że faktycznie kruszec jest prawdziwy i jaka jest jego wartość.

FED wystawiła, więc Niemcy na wiarę, że złoto, jakie jest składowane cechuje się wartością, którą określili Niemcy.

Publiczna inwentaryzacja i badanie zasobów

Wokół składowanego w banku złota jednakże dzieje się coś naprawdę niedobrego. Chodzą pogłoski, że tego kruszcu nie ma, że amerykanie sprzedali go, bądź też ulokowali w inwestycje.

Te pogłoski są całkowicie prawdopodobne, albowiem komisja niemiecka, jaka przybyła do banku otrzymała pozwolenie na zbadanie jedynie 5% złota. Istnieją, prawdopodobnie słuszne podejrzenia, że reszta sztabek zawiera w sobie wolfram, co było główną przyczyną, iż komisja niemiecka nie otrzymała pozwolenia FED na sprawdzenie ich w sposób losowy.

Dowodem na to, że USA nie zwrócą Niemcom złota są słowa, jakie padła na Kongresie w 2011 roku. Upubliczniono wówczas, że FED złota nie posiada samego kruszcu, lecz są to certyfikaty na złoto.

Chiny od lat kupują złoto na potęgę

Chiny od lat kupują złoto na potęgęO złocie pisaliśmy już kilkukrotnie. Chyba nie trzeba zapewniać Was, że ten kruszec cieszy się ogromnym zainteresowaniem już od bardzo dawna.

Po co ludzie kupują złoto?

Złoto ma wiele zastosowań, a jednym z nich jest oczywiście biżuteria. Ładne błyskotki to jednak nie wszystko, to zaledwie pewna część rynku. Obecnie złoto ma przede wszystkim znaczenie ekonomiczne, gdyż jego zastosowania są naprawdę bardzo szerokie.

Od kwestii związanych z elektroniką, takich jak choćby pozłacanie styków (w celu lepszego przewodnictwa), po katalizatory w samochodach.

Chiny chcą złota

Naszym dzisiejszym tematem są Chiny, a właściwie złoto, którego potrzebują. Zainteresowanie jest ogromne, zarówno pod kątem przemysłowym, jak i tym jubilerskim. Jedno ma z drugim wiele wspólnego, a mianowicie – chińska klasa średnia się bogaci.

Bogaty Chińczyk może pozwolić sobie kupić złotą obrączkę, ale może też zainwestować więcej w nowy sprzęt elektroniczny czy choćby w nowszy samochód z nowymi technologiami (katalizatory spalin zawierają dość spore ilości metali szlachetnych).

A zatem taki popyt, wymusza na chińskim rynku dużą podaż.

Rozwiązaniem okazuje się import. Chiny doścignęły już Indie – jednego z największych importerów złota. Wspólnie dokupili 120 ton złota w II kwartale 2013 roku: źródło.

Co to oznacza dla inwestorów na rynku złota?

To, że Chiny od lat kupują złoto na potęgę, przyczynia się do wzrostu cen akcji złota, ponieważ popyt, generuje podaż, inwestycje idą do przodu, a zatem rynek złota się rozwija. Jednak to, że Chiny wykupują złoto z Europy, jest także zagrożeniem.

Podczas, gdy to tam trafia szlachetny kruszec, my zostajemy ze złotem papierowym i elektronicznym, które dobrze wygląda na monitorach akcji metali szlachetnych.

Jednak to już są kwestie makroekonomiczne, na które poszczególni inwestorzy nie mają dużego wpływu.

Ta sytuacja pokazuje, że jeszcze przez długi czas złoto będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, że złoto spadnie.

Chcesz zainwestować w złoto?

Sam widzisz – Chiny od lat kupują złoto na potęgę, tak więc jego wzrost na giełdzie jest naturalny. Ty jako inwestor, także możesz się wzbogacić. Korzystając z gotowych programów inwestycyjnych, nie musisz mieć praktycznie żadnej wiedzy o inwestowaniu, gdyż wszystkim zajmą się Twoi doradcy.