Czy warto inwestować w diamenty?

czy warto inwestować w diamentyZastanawiasz się nad tym czy warto inwestować w diamenty? Sprawdźmy na czym to polega.

Kamienie szlachetne to alternatywa dla kruszców takich jak złoto, srebro czy platyna. Jak wiadomo, kamienie takie jak diamenty, szmaragdy, rubiny i inne, od zawsze były w dobrej cenie. Jednak ich koszt, a właściwie wartość na danym rynku zależy od wielu czynników.

Popyt diamentów na rynku

Głównym i podstawowym czynnikiem ceny diamentów jest stosunek podaży do popytu. Duży popyt i mała podaż gwarantuje wysoką cenę. A zatem jeśli ludzie chcą kupować diamenty i mają na to pieniądze, a w dodatku rynek ma ograniczone możliwości spełnienia ich oczekiwań, to możemy się spodziewać wysokich cen.

Inaczej jest w przypadku, gdy na przykład jest duża podaż diamentów i kamieni szlachetnych na rynku, bo na przykład w danym regionie powstała kopalnia diamentów lub znajdziemy tam wielu pośredników i dostawców (którzy przez konkurencję ze sobą zaniżają cenę kamieni).

Od czego zależy cena diamentów?

Jednak to nie wszystko. Cena danego egzemplarza zależy także od jego szlifu. Nieoszlifowany i oszlifowany diament, może różnić się cenowo nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto wziąć też pod uwagę potoczne powiedzenie: dany produkt jest tyle wart ile jest w stanie za niego zapłacić konsument.

A zatem – jeśli znamy się na rynku diamentów lub przynajmniej drogocennych rzeczy, a do tego mamy dostęp do odpowiedniej grupy docelowej, a wśród niej potencjalnych nabywców, możemy zostać sprzedawcami lub pośrednikami na rynku diamentów.

Czy warto inwestować w diamenty?

Tak, pod warunkiem, że przynajmniej trochę znamy się na tej branży. Jest to specyficzny rynek, który wymaga nieco większych nakładów na inwestycję, niż choćby inwestycja w srebro czy nawet złoto, którego możemy kupić małe ilości.

Alternatywą dla początkujących inwestorów są też domy maklerskie i pośrednicy w handlu diamentami, którzy mogą zaproponować nam pośrednictwo w zakupie akcji z całego świata. Może to być nawet zakup akcji kopalni diamentów w Afryce, jeśli tylko uznamy (na podstawie ogólnodostępnych informacji), że taka inwestycja ma dla nas sens.

Znajdź partnerów, którzy pomogą Ci w inwestycji

Na naszej stronie znajdziesz namiary na firmy, domy maklerskie, a także doradców związanych z rynkiem diamentów. Możesz wypełnić wniosek kontaktowy, który pomoże Ci się z nimi skontaktować. Pamiętaj, że wniosek nie jest zobowiązujący, możesz w każdej chwili zrezygnować lub zmienić warunki współpracy.

A zatem – udanego inwestowania w diamenty.

Dodaj komentarz