Dlaczego zawsze warto inwestować w złoto?

czy warto inwestować w złotoZłoto od setek (od tysięcy) lat było symbolem bogactwa. Skarbce władców były pełne złota, a wykonane z tego kruszcu ozdoby, były pożądane przez ówczesnych ludzi w każdej grupie społecznej.

Złoto w cenie także dziś

Obecnie wiele się nie zmieniło. Złoto nadal jest na poziomie, a cena najwyższej próby 999,9 to dziś koszt około 120 zł (najniższej próby 333, to koszt około 40 zł). Szansa, że złoto nagle drastycznie straci na wartości, są praktycznie zerowe, to cały czas jest alternatywa dla zabezpieczenia swoich oszczędności.

Złoto spadało od 2012 roku

Galopujący wzrost cen złota rozpoczął się w 2011 roku, kiedy za kilogram złota zapłaciliśmy około 10 000 dolarów (ceny uogólnione). Aby zobaczyć różnicę po 10 latach, wystarczy powiedzieć, że złoto zdrożało około 6 – ciokrotnie. Czyli w 2011 roku, można było sprzedać nasz zakup sprzed 10 lat za kwotę około 60 000 dolarów.

Ktoś kto wtedy zainwestował w złoto i sprzedał je w 2011 roku, prawdopodobnie uznał to za najlepszy wybór w swoim życiu.

Po 2012 roku odnotowaliśmy mały spadek wartości tego kruszcu i pewnie zastanawiacie się czy warto inwestować w złoto, nawet jeśli trafiają się jego spadki?

Owszem – giełda to stałe zmiany, góry i doliny na wykresach, jednak w perspektywie kilku lub kilkudziesięciu lat, złoto może być naprawdę dobrą inwestycją i zabezpieczeniem naszego kapitału, ponieważ jeśli teraz odnotowujemy spadki, to wielce prawdopodobne, że niebawem będą wzrosty (tzw. hossa).

Jak kupić złoto?

Wielu sądzi, że aby zakupić złoto, musimy jechać do czegoś w rodzaju jubilera, tam dostaniemy złotą sztabkę, którą będzie trzeba solidnie ukryć i po kilku latach znaleźć na nią kupca.

Na szczęście są firmy, spółki, a nawet banki, które są pośrednikiem w zakupie tego kruszcu.

Możemy być właścicielami sztabki złota, nawet jeśli ta znajduje się na drugim końcu świata, ponieważ bank, firma, dom maklerski itp., jako pośrednik, zapewni nam wszystkie dokumenty. To samo tyczy się sprzedaży, nie musimy dawać ogłoszenia o sprzedaży złota – wszystko dzieje się półautomatycznie.

Jeśli chcesz zainwestować w złoto

Warto znaleźć na naszej stronie rozwiązanie dla siebie. Programy inwestycyjne, oszczędnościowe, lokaty, obligacje i akcje złota – wszystko to znajdziesz na naszej stronie. Wystarczy wypełnić krótki wniosek, aby skontaktował się z Tobą przedstawiciel danej instytucji i przeprowadził Cię przez cały proces zakupu złota.

Otrzymasz przy tym niezbędną pomoc i doradztwo, które pozwoli Ci bezpiecznie ulokować Twoje pieniądze w złocie.

A zatem – czy warto inwestować w złoto? Owszem!

Dodaj komentarz