Czy warto inwestować w srebro?

czy warto inwestować w srebroSrebro to drugi (zaraz po złocie) najbardziej rozpoznawalny kruszec, metal szlachetny, który zazwyczaj kojarzy nam się z biżuterią i ozdobami wyrabianymi właśnie ze srebra.

Mało kto wie, że w srebro można także inwestować, gdyż na podstawie wzrostu jego cen na rynku, możemy się realnie wzbogacić. Niższa cena srebra jest niejednokrotnie jego zaletą, gdyż na zainwestowanie w srebro mogą sobie pozwolić także mniejsi inwestorzy, którzy mogą zacząć inwestowanie już od kilkuset złotych. Zobaczmy zatem czy warto inwestować w srebro.

Niskie ceny srebra

W 2008 roku byliśmy świadkami spadków na rynku srebra. Z 18 dolarów za uncję, cena spadła do 9 dolarów, jednak od tego czasu srebro wykazuje tendencję wzrostową. Obecnie jest na poziomie około 20 dolarów, jednak to nie jest szczyt możliwości srebra, gdyż na przykład w sierpniu 2011 roku, kosztowało ono ponad 40 dolarów.

źródło: mennicawroclawska.pl
źródło: mennicawroclawska.pl

Po każdym spadku jest zazwyczaj wzrost, gdyż jak wiadomo giełda to stałe zmiany hossy i bessy. Ekonomiści uważają, że obecnie jest dobry czas na zainteresowanie się rynkiem srebra.

Rynek a wzrost cen srebra

Srebro nie jest jedynie metalem szlachetnym do wyrobu biżuterii, ma dodatkowo ponad 10 000 zastosowań, między innymi w medycynie czy elektronice. Wszystko wskazuje na to, że jego ceny będą wzrastały. W podsumowaniu tego artykułu można stwierdzić, że srebro zyska na wartości, co jest powodem między innymi wysokich kosztów wydobycia. Utrzymujące się ceny ropy, a także wyczerpujące się rudy srebra i wysokie koszty administracyjne, sprawiają, że kruszec będzie drożał.

Czy chcesz zainwestować w srebro?

Na naszej stronie możesz znaleźć programy inwestycyjne dotyczące inwestowania w srebro. Nie musisz mieć profesjonalnej wiedzy o rynku metali szlachetnych, wystarczy że wypełnisz wniosek, a otrzymasz profesjonalną pomoc i doradztwo, a także dostęp do statystyk i wykresów. Maklerzy zadbają o to aby Twoje pieniądze zarobiły jak najwięcej, gdyż pamiętaj – Twój zysk, to także ich zysk, a Twoja strata, to naturalnie ich strata. Z kolei Twoje zadowolenie gwarantuje dalsze inwestycje i lokowanie środków w ich programach.

A zatem – czy warto inwestować w srebro? Owszem – warto.

Dodaj komentarz